דף הבית >> טיפול שיאצו לילדים עם בעיות קשב וריכוז
 

טיפולי שיאצו לילדים עם הפרעות קשב וריכוז


הפרעות קשב וריכוז הינה תופעה אשר התעצמה בשנים האחרונות בעולם המערבי.
ברפואה הסינית המסורתית , הלב הוא האחראי על החשיבה ועל הזכרון .  כל מצב ההכרה נמצא באחריות הלב . הלב הוא "אש" לפי חמשת היסודות"
ברפואה הסינית. ילד הסובל מהפרעות קשב וריכוז מתאפיין ביותר אש מאשר ילדים אחרים. ובעל אנרגיה מסוג יאנג.
האנרגיה הזו היא חמה בבסיסה וכל סיבה אחרת יכולה רק להגביר את אותה האנרגיה עד לדרגה של חולניות.
הסיבות להתפתחות הפרעות קשב וריכוז היא תזונה לא מתאימה.תופעה זו גורמת למצב של לחות חמה בגוף הילדים המחמיר את מצבם.יש נטיה למצב של מרידיאן הטחול להיות חלש בגלל הצטברות ליחה דבר שגורם לפגיעה ביכולת האינטלקטואלית .

טיפול בשיטת שיאצו, מאבחנים את  הבעיה דרך אבחון הבטן (הרה) . הטיפול הוא במגע בנקודות בגוף (מרידיאנים) יחד עם איזון אנרגטי עמוק מתבצע על בגדים. חוסר איזון במערכת המרידיאן היא שגורמת למחלה פיזית או פסיכולוגית בגוף. 
הטיפול של שיטת אוהשיאצו עוזרת להזין את הנפש, לחזק את הדם וכשצריך פינוי ליחה ודם חסומים, הטיפול של המגע  בעזרת הנעת הגוף בסיבובים ומתיחות מרגיע וממרכז.  

ילדים שאנרגית הכבד פגועה יתבטא שהם כעוסים , נוטים לריבים ואי שקט. הם יתקשו לישון מעבר ל 3-4 שעות בלילה. הכבד נפגע מעודף החום ויכול גם להוביל לתופעות גופניות אחרות. בשיאצו נפנה את האש שבלב נחזק ונאזן את הטחול וכמובן איזון האש. הילד יהיה פחות כעס  ורגוע.
באם יש צורך עובדים על הכליות שהם אלמנט המים בגישה הסינית. המים ממתנים את האש ומונעים התלקחויות והחמרה בתפקוד היומיומי ובהיבט הנפשי.
הטיפול הוא בעל השפעה מתמשכת, כלומר לאחר סדרה של טיפולים נשיג השפעה לטווח ארוך על התנהגותו של הילד. 
.
חשוב לדאוג לתזונה מתאימה ולכן יש להוריד מזונות חמים מדי ומחממים ומוצרים הגורמים ללחות חמה המחמירה עם מצב הילדים. 
המזונות שאסור לאכול :סוכר לבן שהוא חומר מנוון ביותר ומעבר לכך, הוא חומצי מאד. להוריד תפוזים,התפוז נחשב לפרי מחמם ביותר. להוריד חטיפים, מטוגנים ומזון מטוגן, כל אלו הם מזונות חמים.
המזונות הגורמים ללחות חמה: מוצרי חלב נמצאים בראש הפירמידה. בננות גם הן גורמות ללחות בגוף ואת הפירות המתועשים כולל אלו של הבננות.
בגלל עודף האש ילדך לא סובל  מזונות שונים. באופן מעשי הילד מפתח אלרגיה למזונות. כמו כל אלרגיה מדובר בתהליך דלקתי חם. יש למצוא מה הם. שתייה ממותקת וטעימה להוריד.
מזונות לחיזוק דם : עגבניות , סלק, אפרסמון, אספרגוס, דלעת , חסה, מלפפון, סלרי, פפאיה , פסיפלורה. אורז עם סלק ודלעת או סלט עם המרכיבים שהזכרתי.

לקביעת טיפול עם דנה יקיר: 052-5789959

 
טלפון
052-5789959
דואל
danagl2002@yahoo.com
כתובת
רמת גן